۱۳۹۲ فروردین ۲۰, سه‌شنبه

کنفرانس برلین وارد سیزدهمین سالگرد خود شد

ایران من : در آستانه سالگرد کنفرانس برلین هستیم. روزهای 7- 9 آوریل سال 2000 بنیاد هاینریش بول با همکاری دولت سوسیال دموکرات وسبز آلمان( شرودر و فیشر)، اقدام به برگزاری کنفرانسی با عنوان " ایران بعد از انتخابات پارلمانی " نمود. هدف اصلی این کنفرانس حمایت رسمی و علنی از جنبش اصلاح طلبی حکومتی، خارج کردن رژیم از انزوای سیاسی و کسب مشروعیت برای جمهوری اسلامی بود. دولت خاتمی تعدادی پاسدار نویسند، مامور اطلاعاتی و امنیتی، فرماندهان سابق سپاه پاسداران، آخوند مجلسی را در معیت طیف ملی- مذهبی های هوادار داخلی و خارجی حکومت را برای دفاع از حکومت و اصلاحات روانه برلین کرده بود.قرار بود اینها تصویری از جمهوری اسلامی اصلاح شده به جهانیان داده، برای رژیم صد هزار اعدام آبرو خریده وهواداران خارجی حکومت را در دفاع از پروژه اصلاحات رژیم، پشت سر حکومت بخط نمایند.

بر خلاف تقلاها و تلاش های وسیع جمهوری اسلامی و دولت آلمان، مخالفان و سرنگونی طلبان جمهوری اسلامی، ودر راس همه آنها حزب کمونیست کارگری، اعتراض و مبارزه گسترده برعلیه این سیاست دولت آلمان و جمهوری اسلامی در دستور گذاشتند. روزهای برگزاری کنفرانس سالن اصلی برگزاری کنفرانس محل اعتراض و افشاگری مخالفان برعلیه شرکت کنند گان در کنفرانس و جمهوری اسلامی تبدیل شد.
صدها مخالف جمهوری اسلامی یک صدا اعلام کردند که جمهوری اسلامی اصلاح پذیر نیست. حکومت سرکوب و اعدام و نمایندگانشان که در این کنفرانس شرکت کرده اند، خود بخشا از دست اندکاران سرکوب های جمهوری اسلامی بوده اند. اعتراضات دردرون سالن اوج میگیرد. در ادامه اعتراضات مخالفان عناصری چون اکبر گنجی، علی افشاری، علیرضا علوی تبار، حمید رضا جلالی پور، که ازاعتراضات و شعاردادنهای مخالفان برآشفته شده بودن، شروع به عربده کشی برعلیه اپوزیسیون مخالف رژیم و دفاع از کلیت جمهوری اسلامی کردند. در نتیجه اعتراضات مخالفان، بویژه حزب کمونیست کارگری، برگزار کنندگان کنفرانس مجبور شدند پشت تریبون آمده و رسما اعلام نمایند که کنفرانس به " دلیل وضعیت پیش آمده " قادر به ادامه کارش نیست.

این یعنی شکست کنفرانس برلین. با اعلام این خبر طنین شعارهای مرگ بر جمهوری اسلامی در سالن بالا گرفت. برگزارکنندگان با عجله سخنرانان جمهوری اسلامی را از درهای خروج اضطرای سالن کنفرانس خارج کردند. کنفرانس برلین شکست خورد وبا این شکست کل پروژه اصلاح طلبی حکومت به عنوان راه نجات رژیم در سراشیبی سقوطش افتاد.کنفرانس برلین راه نشان داد. تنها راه گسترش مبارزه و اعتراض برای به زیر کشیدن کلیت نظام جمهوری اسلامی می باشد. فیلم و البته روایت جمهوری اسلامی از این کنفرانس در پربیننده ترین ساعت برنامه صدا و سیما چندین بار پخش گردید. در باره کنفرانس برلین دهها مقاله و مطلب نوشته شده است. بیش از 8 ساعت فیلم و گزارش تهیه و پخش شده است. اینجا دومطلب و مصاحبه با منصور حکمت در باره کنفرانس برلین به همراه لینک فیلم ها و مطالب برای اطلاع خوانندگان آورده میشود.
لینک ها انتهای مطلب ضمیمه می باشد.

9 آوریل 2013

منصور حکمت
------------------------------------------------
فیلم های کنفرانس برلین را زیر این لینک ها میشود دید

دانشنامه ویکی پدیا و کنفرانس برلین

در باره کنفرانس برلین در گوگل بخوانید

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر