۱۳۹۲ فروردین ۲۹, پنجشنبه

"مرگ مشکوک" يک پناهنده جوان ايرانی در شهر کارلسروهه آلمان

اختر قاسمی ـ روز گذشته پليس کارلسروهه جسد يک جوان ايرانی را به نام حسين محبوبی پيدا کرد. اين جوان حدود ۱۵ روز ناپديد شده بود.
به گفته ی دوستان و هم کمپی هايش، اين جوان که مدت کوتاهی بود در آلمان تقاضای پناهندگی داده بود، ظاهرا يک روز بعد از سيزده بدر برای خريد محل زندگی خود را ترک می کند که ديگر هرگز برنگشت.
دوستان او بعد از دو سه روز به پليس اطلاع می دهند اما هيچ اطلاعی از او بدست نيامد. بعد از ۸ روز که يکی آشنايان اين جوان به نام م. ساکن اشتوتگارت از اين موضوع مطلع می شود، دوباره با پليس تماس می گيرد و از پليس می پرسد که آيا بيمارستان ها را جستجو کردند که پليس پاسخ مثب می دهد و به آقای م. می گويد که چنين شخصی در بيمارستان ها نبود! حال جسد او را تکه تکه به شکلی پيدا کردند که نشان دهنده تصادف با قطار است. از يکی دوستان اين جوان پرسيدم که آيا افسردگی داشته و يا امکان خودکشی می دهند؟ او گفت اصلا چون چنين روحيه ای نداشته است.
مرگ و خودکشی پناهندگان در ايالت های جنوب آلمان در ساليان اخير افزايش يافته و شرايط بد آنها در کنار مدت زمان طولانی برای طی پروسه پناهندگی شان، دپرسيون و افسردگی را در متقاضيان پناهندگی افزايش داده است که اين موضوع نياز به رسيدگی و توجه بيشتر مسئولين امور پناهندگان دارد در غير اين صورت با توجه به هجوم دوباره متقاضيان پناهندگی به يکی از معضلات جامعه تبديل می شود.

۴ نظر:

 1. سلام
  حمید خان من پسرعموی حسین هستم و از شنیدن این خبر خیلی شکه شدم. راستش اصلا غیر قابل باوره. لطف کنید اطلاعات بیشتری ارائه بدید و حتی اگر امکانش هست عکس حسین رو بذارید. خیلی سخته. شک بزرگی به خانواده ما وارد شده و من هنوز باور ندارم این حسین پسرعموی من باشه. لطفا اطلاع رسانی کنید. سپاسگزارم

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. حمید جان درود بر شما :( من هم خیلی‌ ناراحت شدم :((( چون تو این ماه دومین نفر بود حسین , من هم خبر رو از جایی گذاشتم لینک اصلیش رو گذاشتم , ولی‌ حتما مطلبی شنیدم فوری بهتون خبر میدم امیدوارم خبر دروغ بوده باشه
   بدرود

   حذف
 2. این نظر توسط نویسنده حذف شده است.

  پاسخحذف