۱۳۹۲ فروردین ۹, جمعه

خنده بر لب ، دشمن را حتی در لحظه آخر به زانو در میاورد

مجید کاووسی‌فر عامل ترور قاضی مقدس بود که در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۸۴، قاضی مقدس را در مقابل محل کارش در دادسرای ارشاد، در خیابان وزرا تهران با همکاری برادرزاده‌اش، حسین کاووسی‌فر، با اسلحه ترور کرد و باعث مرگ وی شد.
قاضی مرتضوی مدعی شد که متهمان داری سابقه چندین مورد سرقت مسلحانه از بانک‌ها، قتل نگهبان بانک و سرقت اتومبیل بوده‌اند. با این وجود وی گفت مجید در آخرین گفتگو اظهار پشیمانی نکرده اعلام داشته است: «من به درجه‌ای از فهم و شعور رسیده‌ام و با برادرزاده‌ام حسین هم قسم شدم ریشه ظلم را خشک کنیم»
وی دو سال بعد از انجام ترور و در سال روز آن و در همان محل اعدام شد. تمام مدت بازداشت وی در زندان امنیتی ۲۰۹ گذشت. حکم اعدام وی توسط قاضی صلواتی صادر شده بود. پیکر وی در بهشت زهرا قطعه ۳۵ ردیف ۷۵ شماره ۲۴۵ دفن گردید.
مجید قبل از اعدام لبخند به لب داشت و لحظاتی قبل از اعدام، با دست بسته، برای مردم دست تکان داد. آخرین کلمات او این فریاد بود که؛ مرد می‌میرم؛ عکسی که از این لحظه توسط خبرنگار رویترز ثبت شده است، به عنوان عکس دهه شناخته شد. ۲ نظر:

 1. من نمیدونم اون فردی که ایشون ترور کرده کی بوده و چقدر ظالم بوده، اما فردی که توانایی ترور رو داره درهر حال آدمکشه و جای ستایش نداره، اون ستار بهشتیه که نماد مبارزه با ظلمه

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. حسن احمدی مقدس (۱۳۴۴-۱۳۸۴) (همچنین مشهور به: مسعود احمدی مقدس، قاضی مقدس، قاضی مقدسی)، معاون دادستان تهران و قاضی دادگاه انقلاب اسلامی تهران بود که بوسیله دو جوان مسلح ترور و کشته شد.

   زندگینامه [ویرایش]

   وی در تاریخ ۱۳۴۴ در محله بالاخیابان مشهد در خانواده ای فقیر به دنیا آمد. خانواده وی از مهاجران یزدی تبار بودند که از یزد به مشهد مهاجرت نموده و در منزلی در بالاخیابان مشهد( خیابان توحید) سکنی گزیده بودند.

   وی از نوجوانی مبارزات خود را با حکومت شاهنشاهی آغاز نموده و همکاریش را نظام بعد از انقلاب ادامه داد. در دوران همکاری خود با نظام جمهوری اسلامی ایران، وی به ادامه تحصیل پرداخت و در رشته حقوق فارغ التحصیل گردید.

   او پرونده متهمان شرکت کننده در کنفرانس برلین را او بر عهده داشت. حسن احمدی مقدس همچنین از شاهدانی بود که وکلای خانواده زهرا کاظمی قصد داشتند به دادگاه احضار کنند.[نیازمند منبع]

   از موارد حساس در دست او، پرونده اکبر گنجی بود که وی را به پانزده سال حبس و تبعید به بشاگرد محکوم کرد (که بخشی از پرونده کنفرانس برلین بود). او همچنین پرونده روزنامه نگاران روزنامه‌های جامعه و توس نظیر ابراهیم نبوی را در دست داشت.

   احمدی مقدس قاضی شعبه سوم دادگاه انقلاب تهران بود و بارها از وی به عنوان «قاضی نمونه» تقدیر شده بود. اما از سوی دیگر، حکم‌های صادره وی و برخوردهای سرکوبگرانه‌اش مورد اعتراض خانواده زندانیان سیاسی و مطبوعاتی واقع شده بود.

   در دادسرای وی پرونده وبلاگ نویسان ایرانی همچون مجتبی سمیعی‌نژاد و پرونده اتهامات اخلاقی (منکراتی) و قاچاق در جریان بود.

   حذف