۱۳۹۱ بهمن ۲۵, چهارشنبه

دومین سالگرد بیست و پنجم بهمن

چهارشنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۹۱

۲۵بهمن یادآور حماسه مردم ایران برای درهم شکستن فضای ارعاب و سرکوب حکومت کودتاست. سرکوبگران که با به راه انداختن نمایشی رسوا در نهم دیماه ۱۳۸۹ به خیال خود جنبش آزادی خواهی سبز ملت را تمام شده تلقی می‌کردند با موجی از حضور مردمی خوابهایشان آشفته شد و نزد جهانیان رسوا شدند. جوانان دلیر ایران همچون محمد مختاری و صانع ژاله که ایستاده مردن را به آرمیدن در کنجآسایش ترجیح میدادند با بذل جان خود به همگان نشان دادند که آزادی خواهی و عزت طلبی ایرانیان خاموش شدنی نیست.
اکنون در آستانه دومین سالگرد این حماسه مردمی اقتدارگرایان حاکم به جای عبرت از گذشته همچنان بر روشهای باطل خود اصرار می روزند. حبس خانگی و زندانی کردن معترضان، کمکی به مخفی کردن بی‌کفایتی حاکمیت در اداره کشور نکرده است. فقر گسترده، ورشکستی بی سابقه اقتصادی و انزوای مطلق بین الملی معرف میزان بصیرت کودتاگران است. اقتدارگرایان به جای تمکین به اراده ملت، این‌بار تلاش دارندتا با دستگیری فله‌ایی روزنامه نگاران فضای رعب و وحشت را بر جامعه حاکم کنند. روزنامه نگارانی که تنها جرمشان انعکاس بخشی از واقعیات و مسایل کنونی جامعه برای مردم بوده است باید تاوانمدیریت کودتاگران را بدهند تا در آستانه انتخابات جای شاکی و متهم جابه جا شود و کسی از مدیریت رسوای کودتاگران بازخواستی نکند.
ایران من ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۲۵ بهمن ۸۹ اعلام میدارد که تنها راه نجات کشور آزادی کلیه زندانیان سیاسی وعقیدتی، عذر خواهی کودتا گران از پیشگاه مردم و تمکین به اراده ملت در انتخاباتی آزاد است. در غیر این صورت، فروپاشی و آینده ایی تاریک در انتظار کشور است که رهبری و همراهان او بیش ازهرکس مسوول آن هستند. افسوس که ''فراعنه معمولا زمانی صدای ملت را می شنوند که بسیار دیر شده است''.

بیست و پنجم بهمن هزار و سیصد و نود و یک 
سیزدهم فوریه دوهزار و سیزده

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر