۱۳۹۱ دی ۲۸, پنجشنبه

در سال گذشته میلادی ۵۸۷ نفر در ایران اعدام شدند

ایران من : این مطلبی رو که قصد دارم در موردش بنویسم کلا با مطالبی که تا به حال در مورد اعدام و آمارهای زیاد آن شنیدید فرق دارد . می خوام بگم در کنار هر فردی که در زندان های ایران اعدام میشه یک یا چند نفر دیگر هم اعدام میشوند . البته جسمشون اعدام نمیشه ولی این روحشونه که اعدام میشه . خدا به آن جوان سرباز صفری که برای خدمت وظیفه عمومی وارد سازمان زندان ها وارد میشه رحم کند . این جوانانی که الان در تصویر میبینید همان سربازهای مذکور هستند که برای جابجایی فرد اعدام شده وارد صحنه می شوند.

هرانا؛ در سال گذشته میلادی ۵۸۷ نفر در ایران اعدام شدند

خبرگزاری هرانا - نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران روز دوشنبه در گزارشی ۳۷ صفحه اعلام کرد که ۵۸۷ نفر در ایران اعدام شدند.

بر اساس این گزارش ۱۴۰ هزار تن از شهروندان به صورت مستقیم حقوقشان از سوی حاکمیت نقض شده است، ۷۰% گزارشات نقض حقوق بشر در طی سال گذشته میلادی از سوی نهادهای حقوق بشری و رسانه‌های مستقل یا غیر وابسته به حاکمیت گردآوری شده است.

در بخش اعدام زندانیان ۶۳% اعدام شدگان به اتهام حمل یا قاچاق مواد مخدر بوده است ۱۰% اعدام‌ها به اتهام قتل و ۶% اعدام‌ها به اتهام تجاوز به عنف اعلام شده است.

این نهاد حقوق بشری درصد خطای گزارش خود را ۳% در بحث منابع این گزارش اعلام داشته است، بیشتر اعدام‌ها در تهران انجام شده است، استان تهران با ۱۶%، سمنان و فارس با ۹% در صدر جدول اجرای احکام اعدام قرار داشتند.

سال گذشته میلادی ۵۹ نفر در سراسر کشور در ملاء عام اعدام شدند، که اکثر آن‌ها جرائم خشنی چون قتل و تجاوز به عنف را داشته‌اند به عبارتی دیگر ۱۰% اعدام‌ها در ایران در انظار عمومی اجرا شده است.

دستگاه قضایی ۵۴% این اعدام‌ها را گزارش کرده‌اند و نهاد‌های حقوق بشری نیز ۴۶% اعدام را گزارش کردند، این در حالی است که مسئولین قوه قضائیه سال گذشته مدعی شدند در زندانهای ایران اعدام مخفیانه وجود ندارد.

طبق آمار فوق اجرای حکم اعدام در ایران نسبت به گزارش سال گذشته همین نهاد ۹% افزایش داشته است. در بخشی از این گزارش آمده است دستگاه قضایی ۴۴۸ تن از شهروندان را به ۴۶۲ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی، ۱۵۶۰۵ ماه حبس تعزیری و ۱۳۳۸ ماه حبس تعلیقی محکوم نموده است.

در طی یکسال گذشته نیروهای امنیتی ۲۲۰۵ شهروند را بازداشت نموده‌اند که از این تعداد ۳۳۶ مورد آن به صورت موردی و ۸۴۲ مورد آن به صورت بازداشت فله‌ای یا بدون مشخص شدن هویت بازداشت شده بوده است.


گزارش مربوطه را اینجا می توانید بررسی کنید

https://hra-news.org/263/best/14695-1.html
   https://www.facebook.com/Hranews

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر