۱۳۹۱ مهر ۱۹, چهارشنبه

نگاهی به پرونده یک زندانی اعدامی که تا ساعاتی دیگر اعدام خواهد شد / فایل صوتی و سند

اﻳﺮاﻥ ﻣﻦ ﺑﻪ ﻧﻘﻞ اﺯ خبرگزاری هرانا – بامداد امروز مصادف با دهم اکتبر روز جهانی مبارزه بر علیه اعدام ۱۰ زندانی محکوم به اعدام به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم منتقل شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید صدقی یکی از زندانیانی است که صبح امروز جهت اجرای حکم اعدام به انفرادی زندان منتقل شده است و احتمال می‌روند بامداد فردا حکم اعدام در مورد وی اجرا شود.

گزارشگر هرانا در بررسی پرونده این زندانی به عنوان نمونه بارزی از نحوه صدور و اجرای حکم اعدام در دادگاه‌های انقلاب به موارد کثیری از نقض حقوق متهم و قانون برخورد کرده است که متن لایحه دفاعیه وکیل تسخیری وی گواه مستندی بر این ادعاست.
محمد شریف وکیل پایه یک دادگستری و وکیل تسخیری وی در لایحه دفاعیه می‌گوید در جریان محاکمه وی تنها ۱۵ دقیقه پیش از دادگاه موفق به ملاقات با وی شده است و خواهان اعلام نقص تحقیقات در خصوص پرونده متهم شده بود وی هم چنین اتهامات انتسابی از سوی شرکای جرم را که به وی نسبت داده شده است را خلاف شرع دانسته است.
این وکیل دادگستری هم چنین در متن دفاعیه خود آورده است موکلش به عنوان کارگر و نه کارفرما حاضر بوده و از محتویات بسته‌ای که در آن مواد مخدر جاسازی شده بود بی‌اطلاع بوده است و در زمان بازداشت از زبان وی اعترافاتی توسط اداره مبارزه با مواد مخدر نوشته شده است که متهم آن‌ها را در جریان دادگاه بار‌ها منکر شده است وی در ادامه آورده است موکلش در جریان بازجویی و در جلسه رسیدگی به دادگاه در معرض سوالات القایی و اغفال کننده قرار داشته است و اقاریر کسب شده از سوی بازجو علی رغم با سواد بودن متهم توسط بازجوی پرونده نوشته شده است.

اﺳﻨﺎﺩ و ﻓﺎﻳﻞ ﺻﻮﺗﻲ ﺩﺭ ﻟﻴﻨﻚ ﺯﻳﺮ
https://www.hra-news.org/1389-01-28-00-30-11/13805-1.html

اﻳﺮاﻥ ﻣﻦ


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر