۱۳۹۱ فروردین ۷, دوشنبه

شناسایی گروهی از وبلاگ ها و وبسایت های سیاسی و مخالف حکومت


شناسایی گروهی از وبلاگ ها و وبسایت های سیاسی و مخالف حکومت

جـــرس: در ادامه اعمال محدودیت ها و فشار بر حوزه اینترنت و فضای وب، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی ایران (فتا) از شناسایی چند سایت و وبلاگ که مدعی شده اند به "انتشار اکاذیب و پست‌های سیاسی و تبلیغات سوء، سبب تشویش اذهان عمومی و ایجاد ناامنی در فضای سایبری" مشغول بوده اند، خبر داد.

به گزارش ایرنا، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی اعلام کرده است که در پایش سایت های خبری، تحلیلی و سیاسی، چند سایت و وبلاگ شناسایی شد كه با انتشار اكاذیب و پست های سیاسی و تبلیغات سوء، سبب تشویش اذهان عمومی و ایجاد ناامنی در فضای سایبری داشتند.

بر اساس ادعای نیروی انتظامی، این سایت ها و وبلاگ ها تحت پوشش خاطرات شخصی و همچنین صفحات علمی مراكز آموزشی، اقدام به این عمل غیر قانونی می كردند.

پلیس فتا تاكید كرد: این نیرو با افرادی كه سبب بهم زدن نظم و امنیت و همچنین هتك حیثیت در فضای مجازی شوند، برخورد قانونی خواهد كرد.

طی سالهای اخیر و به ویژه ماههای گذشته، اعمال محدودیت و کنترل فضای وب شدید تر شده، و ارگان های متعدد نظامی، انتظامی، امنیتی و قضایی، به صورت گسترده ای به فیلترینگ، هک، کنترل و شناسایی وبلاگ نویسان، گردانندگان سایت های اطلاع رسانی و همچنین تارنماهای مخالف مشغولند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر