۱۳۹۰ بهمن ۱۴, جمعه

چرا انسانی را به دلیل نوشتن در یک وبلاگ(وب‌سایت) به اعدام محکوم می‌کنید؟در خبرها آمده بود که : “مهدی علیزاده،طنز نویس و فعال سایبری به اعدام محکوم شد” این بار اولی نیست که وبلاگ‌نویسان در ایران 
به اعدام و احکام عجیب و غریب مشابه محکوم می‌شوند. آیا این است آزادی در بیان و این است رافت اسلامی؟ شما از چه می‌ترسید که کسی را به دلیل نوشتن چند پست وبلاگی به اعدام محکوم می‌کنید؟ بگذارید منطقی را در این زمینه به شما معرفی کنم:
هر نوشتاری از دوحالت خارج نیست
                 حقیقتی را بیان می‌کند-  
  مبتنی بر حقیقت نیست -
در هردوی این حالات ممکن است این نوشتار تنها عقیده نویسنده و ماحصل تلاش فکری‌اش یا بازتاب یک عقیده دیگر باشد. در هر صورت مشمول دو حالت مذکور می‌گردد. (البته اینجا از بحث مطلق بودن حقانیت و وجود تردید در بسیاری از موارد نسبت به تغییر حقیقت یک پدیده با در نظر گرفتن زمان و مکان می‌گذریم و فرض می‌کنیم که حقیقت بر شما روشن است!)
حال اگر مطلبی مبتنی بر حقیقت است که شما چرا سعی در پنهان نمودنش دارید و بالاتر از آن نویسنده مطلب را هم حذف می‌کنید؟ آیا شما در جایی مخالف یک حقیقت ایستاده‌اید؟ حقیقتی را کتمان کرده‌اید؟ از کتمان حقیقتی ذی‌ نفع هستید؟ اگر نیستید پس دلیل این کارها چیست؟ اگر مطلب فوق مبتنی بر حقیقتی نیست و به قول شما نشر اکاذیب یا مخالفت با حقانیتی است که از آن دم می‌زنید، دیگر واهمه از آن برای چیست؟ مگر چنین نوشتاری می‌تواند ملت همیشه در صحنه و هوشیار ایران را فریب دهد؟ بهتر نیست مطلبی در نقد آن نوشته و کذبی را که مدعی هستید برملا کنید؟ بهتر نیست مقابله منطقی و پایاپای داشته باشید؟
ما در کتاب‌های تاریخی منتشر شده در سیستم نشر کتاب وابسته به خودتان می‌خوانیم که عباسیان و امویان به شیعیان ظلم کردند و با کشتن آن‌ها سعی در منع گسترش تشیع و حقانیت آن داشتند. باز در ادامه می‌خوانیم که مگر می‌شود حق را با شمشیر پنهان کرد؟ می‌خوانیم که آن شمشیر کشی‌ها دلیلش ناتوانی در رویارویی منطقی بوده است چون حقانیت در چنین رویکردی لاجرم روشن می‌شود. حال که نوبت به خودتان رسیده است چرا رویکردی را که در کتاب‌ها نکوهش می‌کنید پیش گرفته‌اید؟ چرا برحق بودن را در رویارویی‌های منطقی برملا نمی‌کنید؟
اما در مورد کسانی که به قول شما سایت‌های مستهجن ارائه می‌کنند یا وب‌سایت‌های توهین‌آمیز را اداره می‌کنند، جدای از وارد شدن به مبحث جرم بودن یا نبودن این اقدامات، آیا مجازات اعدام برای چنین عملی بیرحمانه‌تر و غیرانسانی‌تر از رفتار سپاهیان چنگیز نیست؟ این روزها در کره شمالی استفاده از موبایل منجر به صدور حکم اعدام می‌شود. آیا این قانون وحشیانه نیست؟ خود شما به آن نمی‌خندید(اگر گریه‌تان نمی‌گیرد)؟ تنها استفاده از موبایل منجر به صدور حکم اعدام می‌شود. حال در نظر بگیرید که یک وبلاگ‌نویس کسی را به انجام کاری وادار نمی‌کند. به کسی ظلمی نمی‌کند. تنها مطلب یا محتوایی(هر محتوایی) را منتشر می‌کند. چگونه است که کسی را به این دلیل به اعدام محکوم می‌کنید؟ خود بگویید که آیا این ضد بشری و وحشیانه نیست؟

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر