۱۳۹۰ دی ۱۸, یکشنبه

ضعیت وخیم جسمی قاسم شعله سعدی در زندان اوین

  جرس: "قاسم شعله سعدی"، استاد حقوق بین الملل دانشکده‌ حقوق دانشگاه تهران که در زندان اوین محبوس است، به علت عدم رسیدگی پزشکی در شرایط وخیم جسمی به سر می‌برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، قاسم شعله سعدی استاد دانشگاه تهران که از فروردین ماه سال جاری در حال گذراندن دوره‌ محکومیت خود در بند ۳۵۰ اوین است به دلیل عدم رسیدگی پزشکی در زندان و عدم انجام عمل جراحی لازم در ناحیه گردن و نخاع، در آستانه‌ی "فلج" از ناحیه‌ی کمر به پایین قرار دارد.

وی که مبتلا به دیسک شدید گردن است و پیش از بازداشت قصد عزیمت به پاریس برای عمل جراحی را داشته، به دلیل امتناع جعفری دولت آبادی، دادستان تهران از صدور دستور اعزام بدون پابند و دستبند و امکان استراحت لازم در بیمارستان یا منزل پس از عمل جراحی و نیز انجام عمل توسط پزشک معتمد خود؛ از اعزام به بیمارستان تعیین شده توسط دادستانی تهران اجتناب کرده و در حال حاضر با از کار افتادن دست چپ و بروز سایر علایم فلج، وضعیت جسمی وخیم و نگران کننده‌ای دارد.

گفتنی ست که این فعال سیاسی پیش‌تر به اتهام "توهین به رهبری نظام جمهوری اسلامی" از طریق انتشار نامه معروفش در سال ۸۱ و نیز "تبلیغ علیه نظام" از سوی دادگاه انقلاب محکوم شد.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر