۱۳۹۰ دی ۱۴, چهارشنبه

صدور حکم زندان و شلاق برای دو شهروند کرد


جـــرس: به گزارش منابع خبری کردستان، یک شهروند اهل سقز توسط دادگاه انقلاب به زندان محکوم شد.

به گزارش تارنمای «موکریان»، شوانه رضایی از طرف دادگاه انقلاب این شهر به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام، به تحمل یک سال حبس محکوم شد.


وی پیشتر نیز بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده بود و هم اکنون در زندان مرکزی سقز دوران محکومیت خود را سپری می نماید.


همچنین بنا به گزارش دیگری از آژانس خبری موکریان، یک شهروند اهل پاوه به اتهام حمل کالای قاچاق به جزای نقدی و شلاق محکوم شد.


این شهروند پاوه ای که کیوان - الف نام دارد از طرف دادگاه انقلاب این شهر به اتهام حمل کالای قاچاق به جزای نقدی و شلاق محکوم شده است.


گفته می شود نامبرده فاقد سابقه کیفری است و حکم صادره برای وی قطعی می باشد.


شکسته شدن کتف و پای دو تن از فعالان محیط‌ زیست کُرد در اطلاعات
همزمان تارنمای کردپا گزارش داده است که دو تن از سه عضو بازداشت شدۀ «جمعیت سبز کُردستان» که بیش از 70 روز در بازداشتگاه اداره‌ اطلاعات شهر سنندج می‌باشند، در جریان بازجویی، از ناحیه‌ی کتف و پا دچار شکستگی شده‌اند.


آژانس خبررسانی کُردپا به منظور انتشار جزئیات بیشتر از شرایط جسمی و روحی وریا خسروی، اکبر گویلی و کامران رحیمی که از فعالان حفظ محیط‌زیست کردستان می‌باشند با کاوه طهماسبی دیگر عضو جمعیت سبز کردستان طی یک تماس تلفنی جزئیات بیشتری را جویا گردید.


کاوه طهماسبی به کُردپا گفت: در روز یکم آبان‌ماه سال جاری سه عضو جمعیت سبز کردستان توسط مأموران امنیتی شهر سنندج و بدون تفهیم اتهام از سوی دستگاه قضایی حکومت اسلامی ایران بازداشت و طبق اخبار رسیده به بنده دو تن از آنان به نام‌های وریا خسروی و کامران رحیمی در پی بازجویی شدید مأموران اطلاعاتی سنندج از ناحیه‌ی کتف و پا دچار آسیب شدید و حتی شکستگی شده‌اند.


این فعال محیط‌زیست افزود: علی‌رغم بازداشت و نگهداری هفتاد روزی این سه عضو جمعیت سبز کردستان در اداره‌ی اطلاعات کماکان دادگاهی برای آنان تشکیل نگردیده و خانواده‌های آنها تا کنون چندین بار به مراکز امنیتی سنندج جهت دریافت خبری از وضعیت فرزندانشان مراجعه کرده و هربار بدون پاسخی بازگشته‌اند.


طهماسبی در باره‌ی اهداف جمعیت مذکور اظهار داشت: جمعیت سبز کردستان، در زمینه‌ی حفظ محیط زیست و گسترش چنین افکاری به ویژه در میان جوانان کردستان را از اهم اهداف تعیین شده‌ی خود دانسته و در این زمینه آموزش‌هایی نیز ارائه داده و "حفظ محیط زیست، حفظ زندگی است" از شعارهای اصلی جمعیت به شمار می‌رود.


کاوه طهماسبی و رزگار روشنی دو تن از دیگر فعالان فرهنگی و عضو جمعیت سبز کردستان هستند

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر