۱۳۹۰ دی ۱۳, سه‌شنبه

ادامه رونمایی از فساد در فوتبال ایران در برنامه «۹۰»


ادامه رونمایی از فساد در فوتبال ایران در برنامه «۹۰»

 جـــرس: در ادامه افشاگری ها پیرامون فساد و مافیای جاری در فوتبال ایران، که اخیرا در برنامه ورزشی پرطرفدار 90، آغاز شده، شامگاه دوشنبه با افشاگری‌های جدید راجع به دلالان، وارد فازی جدید شد.

در این برنامه یکی از بازیکنانی که قبلا در مورد اتفاقاتی که برایش افتاده بود دست به افشاگری زده بود، روی خط آمد و گفت پس از آنکه در برنامه 90 دست به افشاگری علیه دلال ها زد، او را تهدید کرده اند که هر وقت می خواستی ماشینت را استارت بزنی منتظر باش تا با ماشینت روی هوا بروی! او البته به رد پای یکی از مسئولان در حمایت از یک دلال اشاره کرد و با بیان اینکه دیگر جرات نمی کند نام کسی را بیاورد گفت که او یکی از مسئولان رده بالاست!

آنگونه که سامانه خبری- تحلیلی «تابناک» نوشته، مجددا در برنامه این هفته «90»، مسائل پشت پرده‌ای از مربیان و مدیران فوتبال ایران پیرامون دلالی مطرح شد، مسائلی که برملاشدن آن‌ها مسلما نکات زیادی را پیرامون یکی از بزرگترین معضلات فوتبال ایران فاش کرد.

در ادامه برنامه دوشنبه شب نود بازهم مثل هفته گذشته صحبت های زیادی از بازیکنان مختلف در مورد شیوه های اخاذی دلال ها مطرح گردید، که بی شباهت به صحبت های هفته قبل نبود.

در جریان برنامه 90 شامگاه دوشنبه دوازدهم دی ماه، علیرضا علیپور، روحانیِ منصوب شده بعنوان رئیس منشور اخلاقی فدراسیون فوتبال نیز میهمان بود، که با پرونده های بسیاری به برنامه نود آمده بود و البته وقت هم برای پرداختن به همه آنها کم آورد، پس از پخش این مصاحبه ها توضیحاتی را در مورد آنها مطرح می کرد.

در بخشی از افشاگری در مورد دلال ها پای مدیران برخی باشگاه ها نیز به میدان آمد که هر چند نامی از فردی برده نشد اما صحبت هایی که بازیکنان انجام می دادند به خوبی مشخص بود که برخی مدیران نیز در این فساد بزرگ نقش غیرقابل انکاری دارند. البته در این میان صحبت های برخی بازیکنان مال باخته حاکی از این بود که یک مدیرعامل در دفاعیات خود دروغ گفته و مدارک بازیکنان تحت قرارداد خود را جعل می کرده است.

همچنین بازیکنانی چون هادی مهدوی کیا ، سعادتی ، رزاقی ، محرم نژاد حرفهای جالبی در مورد مافیای فوتبال عنوان کردند . یکی از بازیکنان عنوان کرد که دلال فوتبال گفت اگر مشکلی برای شما بوجود آمد پناهنده شوید .

هادی مهدوی کیا در برنامه نود پرده ای دیگر از دلالی در فوتبال ایران را کنار زد و در جریان برنامه گفت: "ماه رمضان بود که همراه با یکی از دوستانم به خانه ای رفتیم که خانه یکی از دلالان بود.در این خانه من چیزهایی دیدم که باید به خاطر دیدن این صحنه ها برای فوتبال کشورمان تاسف بخورم.در این خانه بازیکنان نامی ایران رفت و آمد داشتند و من یکی از کمک داوران معروف را هم دیدم که برای مهمانان قلیان چاق می کرد."

این بازیکن فوتبال ایران سپس ادامه داد: "متاسفانه در این خانه دلال معروف برای اینکه ارتباطات خودش را به رخ ما بکشد با بازیکنانی تماس تلفنی برقرار می کرد که ستارگان فوتبال ایران بودند.او از روی عمد نام آنها را بلند صدا می کرد که ما متوجه بشویم دارد پشت خط با چه کسی حرف می زند.من خیلی زود به همراه دوستم از آن خانه بیرون آمدیم و در همان ده دقیقه دیدم که چه کسانی پا به این خانه می گذارند.متاسفانه فوتبال ما اسیر دست این دلالان است ."

سپس حمید روزبهانی روی خط آمد و گفت : 15 میلیون تومان گرفت ولی همه 15 میلیون را به عنوان پاداش بین بازیکنان تقسیم کرد !

سخنان سرهنگ مهرداد امیدی معاون اداره آگاهی
در ادامه برنامه، با سرهنگ مهرداد امیدی معاون اداره آگاهی تماس گرفته شد ، وی با تاکید به برخورد شدید با متهمان اظهار داشت : عده ای در این رابطه مراجعه کردند و یک سری در این ارتباط فرا خوانده شدند .

حکم جلب یکی از دلالان صادر شد
حمید روزبهانی که هفته قبل عادل فردوسی پور چهره او را شطرنجی کرد و از او به عنوان یکی از دلالان فوتبال نام برد در برنامه نود از خودش دفاع کرد و گفت:"من 20 سال است که در فوتبال هستم و اتهاماتی را که هفته گذشته به من زده شد را قبول نمی کنم."

گفتنی است، هفته پیش فردوسی پور با یکی از بازیکنانی که اسیر دلال و دلالی در فوتبال شده بود حرف زد که این بازیکن ادعا کرد مبلغی را به فرد مذکور داده که حالا نه تنها به هیچ تیمی نرفته است،بلکه پولش هم از دست رفته است.

این اتفاق در حالی افتاد که علیپور دبیر ستاد رسیدگی به تخلفات اعلام کرد که حکم جلب سیار روزبهانی صادر شده و هر کجا که او را ببینند دستگیرش می کنند.

صحبتهای تکان دهنده دو دلال معروف
در ادامه دو دلال معروف در حالی که چهره آنها شطرنجی شده بود (غ-گ و ح- م )حرفهای تکان دهنده ای از پشت پرده فوتبال زدند .

غ- گ گفت : در بازی راه آهن و مس کرمان با مربیگری پرویز مظلومی یک گل سالم راه آهن بی جهت مردود اعلا م شد تا مظلومی اخراج نشود ! البته همان صحنه در برنامه 90 پخش شد سپس وی ضمن ابراز تاسف برای فوتبالیست ها گفت: واقعا بی چشم و رو هستید!یادتان رفته کجا بودید و حالا به کجا رسیده اید؟کارهایی که من برای شما کردم را فراموش کرده اید؟ایرادی ندارد اما یادتان نرود که از کجا آمدید،به کجا رسیدید و حالا دارید چه کار می کنید؟

ح- م هم عنوان کرد : مدیر عامل یک باشگاه خودش پیش من آمد و از من خواست در 8 بازی با توجه به ارتباطی که با سایرین دارم کاری کنم که در قبال 800 میلیون تومان نتایج بازی به سود آنان رقم بخورد !؟

در قضیه دیگر دو بازیکن از یک تیم با برنامه ریزی قبلی در حین بازی با یکدیگر به صورت صوری درگیر می شوند و از بازی اخراج می شوند تا تیم حریف برنده بازی شود . وی در ادامه گفت : بیشتر تیمها از طریق ناسالم به رده های بالا رسیدند ! به گفته وی حتی یک داور گفته بود که 3 روز دیگر داور بازی فلان تیم است و امادگی خود را برای همکاری اعلام کرد ؟

فلاحی : با 5 میلیون تیم ملی را از دست دادم!
امیر فلاحی بازیکن سابق فجر سپاسی عنوان کرد شخصی از من درخواست 5 میلیون تومان کرد تا به تیم ملی دعوت شوم، ولی زیر بار نرفتم ! کاش آن پول را می دادم چون پاداش قهرمانی 100 میلیون بود !؟

قدس آنلاین در تحلیلی نوشته: در برنامه دوشنبه شب نود، بخش های زیادی از فساد در فوتبال ایران رونمایی شد که البته همه اهالی فوتبال از آنها خبر دارند و حتی مسئولان فدراسیون فوتبال نیز به خوبی می دانند چه اتفاقاتی در این حوزه رخ می دهد اما ظاهرا هیچ همتی برای ریشه کنی این پدیده شوم وجود ندارد و برخی دلالان همچنان با خیالی آسوده کار می کنند، نتیجه بازی تغییر می دهند، بازیکن و داور می خرند و البته مدیرانی هم هستند که دستشان با این دلال ها در یک کاسه است و از کیسه ملت پول خرج می کنند تا همچنان مدیرعامل بمانند و البته جیب شان پرشود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر