۱۳۹۰ دی ۱۵, پنجشنبه

اين متن توهين به كسي نيست

اين متن توهين به كسي نيست سياسي هم نيست فقط بيانگر بيماري فرهنگي است .... براي هم بفرستيد و فكر كنيد شايد اين فكر كردن مقدمه تغيير باشد. به اميد آن روز
اول : ايراني ها شبي يک ساعت به عملکرد آنروزشان بيانديشند .
دوم : ايراني ها قبل از پرتاب فحش به بيرون ، دهانشان را ببندند و تا بيست بشمرند.بخصوص وقتي توي خيابان و جلوي ديگران هستند.
سوم : هر خانواده‌ي ايراني هر روز يک روزنامه بگيرد
چهارم : هر فرد ايراني تعهد کند که هر ماه يک کتاب تازه بخواند … حتي خلاصه مباني لوله کشي عمومي!
پنجم : رانندگان به جاي ... در آن طرف خيابان به داشبورد جلوي چشمشان نگاه کنند و سرعت از حد مجاز در هيچ شرايطي تجاوز نکند.
ششم : همه به خودشان تلقين کنند که اين کسي که مي خواهيم کلاهش را برداريم تا شب براي عزيزمان هديه ببريم ، خودش عزيزِ يک نفرِ ديگر است.
هفتم : بفهميم كه زرنگي ضايع كردن حق ديگران نيست بلكه با رعايت حقوق ديگران رسيدن به حقوق خودمان است .
هشتم : بفهميم كه اگر صاحب يك بوتيك هستيم شغل ما بوتيك دارئ است يا اگر راننده تاكسي هستيم شغل ما رانندگئ است . نه اينكه همه دزد و كلاهبردار باشيم و از شغلمان فقط براي راهي به رسيدن به كلاهبرداري استفاده كنيم . به شغلمان احترام بگذاريم و بگذاريم دزدي فقط براي كسي باشد كه شغلش فقط دزدي است.
نهم : مردهاي ايراني يک بار براي هميشه قبول کنند که زنها ، جزو املاکشان نيستند و خودشان عقل دارند. عشق و رابطه و آشنايي هم بازي برد و باخت و فتح قلمرو ديگران نيست.
دهم : مردها تمرين کنند که رد عبور زني را با نگاه شخم نزنند و زنان تمرين کنند که جواب سلام مردان را با خونسردي و لبخند بدهند چون به معناي … نيست.
يازدهم : ورزشکاران ما بعد از باخت به رقيب تبريک بگويند و دهانشان را تا نيم ساعت بعد از هر باخت يا برد ببندند.
دوازدهم : ايراني‌ها به جاي تمسخر شکل ظاهري سياستمداران ، فکر کنند که ايراد واقعي کار آن شخص در کجاست.
سيزدهم: به نمايشگاه کتاب اگر مي روند براي (کتاب) بروند.
به خيابان فرشته مي روند براي (عبور) از خيابان فرشته باشد.
چهاردهم : اين آخري از همه سختتر است و اينكه دروغ نگوييم . همانطور كه فكر مي كنيم عمل كنيم . فراموش نكنيم ريا و دروغ كه اكنون عادت و عرف جامعه شده است درواقع يك بيماري نابودگر اجتماعي است.
عزيزان کسي که اين مطالب را نوشته است شايد خود نيز دچار اين مشکلات است. همه ما در رفتارمان مشکلاتي داريم. ولي بايد بپذيريم ايران ما در شرايط مناسبی نيست. بپذيريم اگر شرايط کنوني ايران اينگونه است همه دليلش تنها مديران و بالا سري هاي ما نيستند و خودمان نيز در اين جايگاه نقش ايفا مي کنيم.
بپذيريم ايران مي تواند همچون گذشته بهترين باشد. ايران و ايراني لياقت اين بهترين بودن را دارد.
بپذيريم براي اينکه ايران خوب شود بايد بهترين باشيم.
ارزش اين مطلب زيبا به انتشار آن است.آنرابراي دوستان خود ارسال کنيد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر