۱۳۹۰ دی ۴, یکشنبه

تلاش برای تخریب چهره علی کریمی در بخش خبری شبکه یک

حاشیه سازی و تلاش بی ثمر برای تخریب چهره علی کریمی کاپیتان تیم پرسپولیس در اقدامی تازه با پخش اخبار تخریبی و حاشیه ای از مجله خبری ساعت ۱۹ شبکه یک همراه بود.
به گزارش خبرنگار کلمه، مجله خبری پنجشنبه شبکه یک در زیرسوال بردن صحبت ها و رفتار علی کریمی گزارش ویژه ای روی آنتن برد که سوژه آن تغییر موضع کریمی قبل و بعد از جلسه کمیته انضباطی درباره تهدید عزیزالله محمدی رئیس سازمان لیگ بود.
گزارشگر این بخش خبری سعی داشت با استفاده از جمله «از بازیکنان که پول حرفه ای می گیرند انتظار رفتار حرفه ای هم می رود» کار کریمی را غیرحرفه ای جلوه دهد و او را به خاطر تغییر عقایدش آن هم در کمتر از دو هفته، سرزنش کند.
کینه و عصبانیت اقتدارگرایان از علی کریمی سابقه دیرینه پس از اعتراضات جنبش سبز ایران دارد که او و برخی دیگر از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به شکل آشکار از جنبش سبز حمایت کردند.
اوج این حمایت در بازی ایران و کره جنوبی بود؛ کریمی و چند ملی پوش دیگر از دستبند سبز به نشانه حمایت از جنبش سبز استفاده کرد. حمایت کریمی از جنبش سبز چنان برای اهالی فوتبال معنادار بود که در روز قدس ۸۸ و پس از اعتراض میلیونی سبزها، در بازی استقلال و استیل آذین که به دلیل همین اعتراضات با تاخیر پخش شد هنگامی که علی کریمی برای زدن ضربه کرنر به طرف دروازه استقلال پشت توپ قرار گرفت مورد تشویق شدید تماشاگران استقلال (تیم رقیب) قرار گرفت؛ تا جایی که کریمی با دست زدن متقابل از ابراز احساسات آنها تشکر کرد.
در گزارش رسانه کودتا همچنین بخش هایی از صحبت کریمی بعد از دربی را نشان داد که به شدت به محمدی انتقاد می کرد. در کنار این تصاویر صحبت های کریمی بعد از جلسه کمیته انضباطی هم نشان داده شد که از رئیس سازمان لیگ به خوبی یاد می کرد. این گزارش در پایان نتیجه گرفت که قانون برای همه بازیکنان یکسان است و کریمی هم از دیگر بازیکنان مستثنا نیست.
با توجه به سابقه رفتارهای مدعیان اصولگرایی، دور از انتظار نیست که هربار به بهانه ای با گزارش های حاشیه ای و تخریبی عقده گشایی کنند و عصبانیت خود را در قبال حرکت انسانی این بازیکن سبز کشور نشان دهند. اقدامات بی ثمری که کوچکترین ذره ای از اعتبار و محبوبیت کریمی بین مردم کم نمی کند.
براساس این گزارش، کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس تهران و برجسته ترین بازیکن ده سال اخیر فوتبال ایران -به تعبیر فرهاد مجیدی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران- پیش از این در اقدامی جوانمردانه، پیراهن ورزشی خود را در که در جام باشگاه های اروپا بر تن داشته، به شهید جنبش سبز، اشکان سهرابی، و خانواده اش تقدیم کرده است.
اشکان سهرابی، دانشجوی مهندسی در جریان اعتراضات خیابانی سال ۸۸ در روز ۳۰ خرداد هدف سه گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.
علی کریمی، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران، سابقه بازی در الاهلی امارات، القطر قطر، بایرن مونیخ و شالکه آلمان را در کارنامه دارد، به کرات مورد حمله تخریبی رسانه های مختلف وابسته به اقتدارگرایان قرار گرفته است. اقداماتی که محبوبیت این بازیکن سبز کشور را دو چندان می کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر