۱۳۹۰ دی ۶, سه‌شنبه

سیلی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها به صورت نماینده فریمان


پس از آنکه رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به دلیل درگیری لفظی سید حسین حسینی نماینده فریمان به صورت او سیلی زد، رئیس مجلس بهروز مرادی را از صحن علنی اخراج کرد.
به گزارش فارس، بهروز مرادی رئیس سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها که به منظور ارائه توضیحاتی پیرامون طرح دو‌فوریتی استفساریه ماده ۱۲ قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در صحنه علنی مجلس حاضر شده بود، در جلسه علنی امروز پس از درگیری لفظی با سید‌حسین حسینی، به صورت او سیلی زد.
پس از این اقدام بهروز مرادی، تعداد زیادی از نمایندگان در اطراف او جمع شده و مانع ادامه این درگیری شدند.
علی لاریجانی رئیس مجلس با بیان اینکه آقای مرادی را از مجلس اخراج کنید، گفت: آقای مرادی توهین نکنید؛ این چه رفتاری است که از خودتان نشان می‌دهید؟‌
پس از این سخنان لاریجانی، محسن کوهکن عضو هیئت رئیسه مجلس، بهروز مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها را به خارج از صحن علنی پارلمان هدایت کرد.
صحن علنی مجلس پس از این درگیری بین حسینی و مرادی برای دقایقی متشنج شد.
ماده ۱۲ قانون هدفمند کردن یارانه ها به نحوه هزینه کردن “تمام منابع حاصل از اجرای این قانون” شامل پرداخت یارانه به خانوارها، کمک به بخش تولید و جبران آثار اجرای قانون ارتباط دارد و طرح استفساریه قانون مشخص کرده است که منظور از “تمام منابع” منحصرا مابه التفاوت قیمت فروش حامل های انرژی قبل و بعد از اجرای قانون است و شامل حق انشعاب و کل عواید حاصله از فروش این اقلام نمی شود.
این طرح در جلسه روز سه شنبه با ۱۵۷ رای موافق، ۳ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع به تصویب مجلس رسید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر