۱۳۹۰ دی ۱۰, شنبه

درخواست آزادی دکتر مسعود سپهر توسط جمعی از استادان دانشگاه آزاد شیراز


درخواست آزادی دکتر مسعود سپهر توسط جمعی از استادان دانشگاه آزاد شیراز

 جـــرس: در ادامۀ واکنش های اعتراض آمیز نسبت به ادامه بازداشت دکتر مسعود سپهر، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب و استاد علوم سیاسی دانشگاه آزاد شیراز، جمعی از استادان آن دانشگاه، با صدور بیانیه ای، خواستار آزادی فوری وی شدند.

همزمان گزارش رسیده است که جمعی از فعالان دانشجویی مورد احضار و گروهی از استادان آن دانشگاه نیز، مورد تهدید قرار گرفته اند.

گزارش های رسیده به جرس حاکی است که طی شش هفته ای که از دستگیری مسعود سپهر، استاد دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آزاد شیراز و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب می گذرد، جو شدید امنیتی بر این دانشگاه حاکم بوده است و طی این مدت تعدادی از دانشجویان فعال بخش علوم سیاسی برای جلوگیری از اقدامات احتمالی به کمیته انضباطی دانشگاه فراخوانده شده و برای ایشان پرونده هایی تشکیل گردیده است.

همچنین برخی از اساتید دانشگاه نیز جهت خودداری از موضع گیری در قبال این دستگیری مورد ارعاب و تهدید قرار گرفته اند .

با این وجود جمعی از اساتید این دانشگاه طی بیانیه ی کوتاهی نگرانی خود را نسبت به ادامه روند موجود ابراز داشتند . در بخشی از بیانیه آمده است :
"طولانی شدن مدت زمان حبس استاد گرامی و همکار ارزنده ما ، جناب آقای دکتر مسعود سپهر موجبات تاسف و نگرانی هر چه بیشتر جمعی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شیراز را فراهم کرده است. امید است تا مسئولان امر با سعه صدر به این موضوع پرداخته و اقدامات مقتضی را جهت آزادی هر چه سریعتر ایشان مبذول نمایند."

لازم به ذکر است ، پیش از این نیز جمعی از دانشجویان طی بیانیه ای دستگیری استاد خود را محکوم و خواهان آزادی ایشان شده بودند .

آخرین گزارش های رسیده به جرس حاکی از آن است که این فعال اصلاح طلب همچنان در زندان پلاک ۱۰۰ شیراز نگهداری می شود.

همچنین طی روزهای اخیر گزارش رسیده بود که خانواده وی موفق شده اند سه دقیقه وی را ملاقات کنند.

مسعود سپهر، روز ۲۶آبان ماه در منزل خود دستگیر و و پس از چندی، به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک ۱۰۰ منتقل شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر