۱۳۹۰ دی ۶, سه‌شنبه

بازداشت علی اکبر سروش از فعالان سیاسی استان مازندران


علی اکبر سروش استاد دانشگاه و از فعالان سیاسی استان مازندران بار دیگر بازداشت شد.
به گزارش خبرنگار کلمه، دکتر سروش پس از ابلاغ محکومیت، صبح دیروز بازداشت و به زندان متی کلای بابل منتقل شده و تا کنون هیچ اطلاعی از وضعیت وی بدست نیامده است.
هفته ی گذشته حکم حبس فعالان جنبش سبز بابل، در دادگاه تجدید نظر تایید شده و جهت اجرای حکم به شعبه اجرای احکام بابل ابلاغ شده بود.
بنا بر این گزارش، بر اساس رای شعبه سوم دادگاه تجدید نظراستان مازندران، احمد میری به دوازده ماه، علیرضا شهیری به نه ماه، آریا آرام نژاد، علیرضا فلاحتی، محمد رضا ملکی، محمد معصومیان، ومصطفی ابراهیم تبار هریک به شش ماه و علی اکبر سروش به چهار ماه حبس تعزیری محکوم شدند.
دکتر علی اکبر سروش پس از تحمل ۴۷ روز رنج بازداشت انفرادی با قرار وثیقه آزاد شد.
علی اکبر سروش عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه های بابل، با سابقه طولانی در تدریس تاریخ اسلام، از چهره های نواندیشی دینی است.
وی، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی استان مازندران است که در دوران اصلاحات در سمت ریاست آموزش و پرورش شهرستان بابل، خدمات شایان توجّهی در عمران و آبادانی و تقویت ساختار آموزشی یادگار گذاشت و نیز به همت چهره های خیّر در امر مدرسه سازی به داعیه ترسیم افق آیندۀ فرزندان ایران زمین سعی و تلاش وافر نمود.
وی در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۸۸ در پی ارسال احضاریه از طرف دادسرای انقلاب بابل بازداشت شده و در اردیبهشت ماه سال ۹۰ پس از حدود ۵۰ روز انفرادی آزاد شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر