۱۳۹۰ آذر ۲۸, دوشنبه

بدرفتاری ماموران زندان رجایی‌شهر با خانواده‌های زندانیان سیاسی


در هفته‌های اخیر محدودیت‌ها و سخت گیری بر خانواده‌های زندانیان سیاسی رجایی‌شهر افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار کلمه، خانواده زندانیان سیاسی رجایی‌شهر درحالی به بدرفتاری مسوولان زندان اعتراض دارند که بیشتر این زندانیان به صورت غیرقانونی و تنها برای افزایش فشار بیشتر بر زندانیان و خانواده‌هایشان،به این زندان تبعید شده‌اند. زندان رجایی شهر محل نگهداری مجرمان خطرناک است.
طبق خبرهای رسیده به کلمه، در هفته های اخیر به دستور رییس زندان کمدهایی که برای گرفتن کیف و موبایل خانواده‌های در زندان تعبیه شده بود، جمع شده و خانواده زندانیان مجبور هستند بدون کیف و موبایل و وسایل شخصی راه تهران تا کرج را طی کنند. مسئولان زندان در پاسخ به اعتراض خانواده‌ها پاسخ داده‌اند که “مقداری پول و شناسنامه خود را در پلاستیک گذاشته و با خود بیاورید، چرا که زندان هیچ وسیله ای را تحویل نمی گیرد.” بیشتر این خانواده‌ها از تهران راهی کرج می‌شوند و تا پیش از این می‌توانستند وسایل خود را تحویل بدهند و این شرایط جدید به ویژه برای خانواده‌هایی که فرزندان خردسال دارند، بسیار سخت است.
همچنین از چند ماه گذشته به دستور رییس جدید زندان به دست ملاقات کنندگان مهر “ورود به سالن ملاقات بلامانع است” می زنند، که این رفتار خانواده زندانیان را بسیار ناراحت می کند.
از سوی دیگر مسوولان زندان در رفتاری عجیب، خانواده‌های زندانیان سیاسی را به هنگام ملاقات کابینی با عزیزان شان زندانی می‌کنند. از چند ماه گذشته خانواده‌های زندانیان سیاسی هنگام ملاقات از دیگران جدا شده و به یکی از راهروهای ملاقات کابینی که به انها اختصاص داده شده برده می شوند و این در هنگام ملاقات چند قفله می‌شود و به این صورت خانواده‌های زندانیان سیاسی برای چند ساعت زندانی‌می‌شوند. مسوولان زندان خانواده‌ها را اعم از مسن و کودک در این راهروها می‌گذارند و نزدیک به یک ساعت بعد زندانیان را برای ملاقات کابینی از زندان می‌اورند که پس از ۲۰ دقیقه ملاقات به اتمام می رسد، اما درراهرو همچنان قفل باقی می ماند و خانواده‌ها مجبورند تا یک ساعت و نیم بعد هم در همان راهرو زندانی باشند و بعد از چند بار اعتراض ماموران زندان در را به روی خانواده ها باز می کنند . رفتار ماموران این زندان باخانواده زندانیان سیاسی بسیار توهین آمیز است .
همچنین همه ملاقات‌های حضوری زندانیان سیاسی رجایی‌شهر از چند ماه گذشته لغو شده و خانواده‌ها مجبور هستند عزیزان خود را از پشت شیشه‌های دوجداره و میله‌هایی که در دو سمت کابین نصب شده اند ملاقات کنند.
این رفتارها در حالی است که تا کنون با وجود درخواست‌های مکرر زندانیان و خانواده‌هایشان دادستان تهران،جعفری دولت آبادی و معاونان او حاضر نشده‌اند سختی راه را تحمل کنند و حداقل بازدیدی ار این زندان داشته باشند.
احمد زید آبادی ، عیسی سحر خیز ، مسعود باستانی ،کیوان صمیمی، مهدی محمودیان روزنامه نگاران دربند و تعداد زیادی از زندانیان سیاسی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ هم اکنون در این زندان به سر می برند.
خانواده زندانیان سیاسی زندان اوین هم در هفته های اخیر از رفتارهای توهین آمیز ماموران این زندان و زدن مهر بر کف دستهایشان خبر دادند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر