۱۳۹۰ آبان ۲۳, دوشنبه


همزمان با بازداشت آریا آرام نژاد خواننده، ترانه سرا و آهنگ ساز و بی خبری از وضعیت وی، صفحهء کمپین حمایت از هنرمندان سبز در فیس بوک ضمن انتشار بیانیه ای خواستار آزادی این هنرمند جوان شد. این بیانیه بصورت عمومی منتشر شده و به امضاء ۲۸۶ تن از فعالان سیاسی، اجتماعی و هنرمندان رسیده است.
به گزارش کلمه، در این بیانیه امضا کنندگان مصرانه خواسته اند ضمن آزادی هرچه سریع‌تر آریا آرام‌نژاد شرایط فعالیت موثر هنرمندان فراهم گردد تا در این روزهای دشوار به لطف جادوی هنر گامی بلند جهت تلطیف فضای اجتماعی برداشته شود.
در بین امضا کنندگان این بیانیه اسامی فعالانی چون احمد پورنجاتی، حسین زمان، مهدی خزعلی، رجبعلی مزروعی، مریم شربتدار قدس، فخرالسادات محتشمی پور و لیلی رشیدی در کنار جوانان عرصه های سیاسی، رسانه و هنر به چشم می خورد.
برای امضاء این بیانیه می توانید به صفحهء فیس بوکی کمپین حمایت از هنرمندان سبز به آدرس http://www.facebook.com/IranianGreenArtists مراجعه نمایید.
متن این بیانیه و اسامی امضا کنندگان آن که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:
خبر پتک محکم در آیینه بود…
هنر روح تپندهٔ هر جامعه است و هنرمند به تعداد مخاطبانش در جامعه تکثیر می‌شود. بازداشت یک هنرمند بیش از آنکه تبعاتی فردی داشته باشد منجر به جراحاتی اجتماعی خواهد شد و لطمات جبران ناپذیری بر روح جامعه خواهد زد.
در روزهایی که شاهد آزادی هنرمندانی چون مرضیه وفامهر، مهران زینت بخش و کتایون شهابی بودیم و با تقارن اعیاد اسلامی گمان بر آن بود که خردورزی موجود، در پی کاهش التهاب جامعه ناشی از حوادث اخیر و تهدیدات‌گاه و بیگاه جنگ‌خواهان بی‌منطق است، خبر بازداشت آریا آرام‌نژاد هنرمند متعهد کشورمان با توجه به آنکه پروندهٔ قضایی وی مسیر قانونی خود را طی می‌کرد و در انتظار نوبت تجدید نظر بود حیرتی مضاعف را موجب شد. نگرانیم از حال آریا و بی‌خبری از او که با بیماری قلبی دست و پنجه نرم می‌کند و بیش از آن نگرانیم از زندان‌هایی که مبادا روزی خانهٔ هنرمندان لقب بگیرند.
ما امضا کنندگان این بیانیه مصرانه می‌خواهیم ضمن آزادی هرچه سریع‌تر آریا آرام‌نژاد شرایط فعالیت موثر هنرمندان فراهم گردد تا در این روزهای دشوار به لطف جادوی هنر گامی بلند جهت تلطیف فضای اجتماعی برداشته شود.
اسامی امضا کنندگان:
۱٫ آیدا مهرانی
۲٫ تارا هادیزاده
۳٫ ابراهیم مهتری
۴٫ ابوذر زمان
۵٫ احسان اکبری
۶٫ احسان آزاد
۷٫ احسان نادرپور
۸٫ احمد پورنجاتی
۹٫ احمد حسین خانی
۱۰٫ اردوان اصحابی
۱۱٫ اسکندر احمدی
۱۲٫ افسانه برزویی
۱۳٫ اکرم ثمری
۱۴٫ الهام ایرانی
۱۵٫ امید ایران مهر
۱۶٫ امیر بختیاری
۱۷٫ امیر جمشیدی
۱۸٫ امیر حسین مصلی
۱۹٫ امیر صالحی
۲۰٫ امیر غیور

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر